Drewniane palety są przede wszystkim wykorzystywane w celach transportu ładunków cechujących się znaczną wagą. Zamawiając nową kuchenkę, pralkę czy zmywarkę – najpewniej oprócz pokaźnej ilości styropianu, za dodatkowe zabezpieczenie służyć będzie również drewniana paleta. Większość osób nie widzi w nich żadnego pożytku. Tymczasem z drewnianych palet można wykonać ogromną ilość przydatnych przedmiotów, czy nawet zmysłowych mebli!

Meble z drewnianych palet – czy warto?

 

To, jakie meble można wykonać z drewnianych palet, jest zależne tylko od twórczej inwencji i kreatywności danej osoby. Meble z palet są nie tylko zmysłowe i unikalne, ale przede wszystkim ekologiczne. A co najważniejsze – o wiele tańsze względem gotowych mebli. Palety występują w różnych rozmiarach, a przy tym są łatwe w ewentualnej obróbce. Średni koszt nowej palety drewnianej to około 40 złotych w przypadku nowego egzemplarza. Cena używanych palet to zazwyczaj około 15 złotych. Na niektórych portalach odnaleźć można ogłoszenia, w których ktoś oferuje oddanie takich palet za darmo. Warto więc co jakiś czas sprawdzać ogłoszenia w swojej okolicy.

Co można wykonać z palet drewnianych?

Jak już wspomnieliśmy – ile osób, tyle pomysłów. Drewniane palety mogą posłużyć za podstawę do łóżka, sofy. Z takich palet wykonać można również skrzynki, będące swego rodzaju schowkiem – czy też z przeznaczeniem na uprawę kwiatów. Wiele osób wykonuje z palet drewnianych stoliki. Tak wykonane meble mogą cieszyć się długowiecznością i trwałością, jeżeli drewno zostanie w odpowiedni sposób zabezpieczone.