Mała łazienka nie musi być zagracona!

Jeśli wiesz o małych problemach łazienkowych, kluczem jest mądra organizacja i techniki oszczędzania miejsca. Małe domy zyskują na popularności, ponieważ ludzie skłaniają się ku zmniejszeniu rozmiaru, więc stworzenie zorganizowanej łazienki sprawi, że Twoja mała łazienka będzie działać z optymalną wydajnością.

Aranżacja małej łazienki – co warto wiedzieć?

Świetnym sposobem na rozpoczęcie podróży organizacyjnej jest zmaksymalizowanie niewielkiej ilości miejsca, które już masz, tworząc w ten sposób więcej miejsca. Rozpoczęcie od wysokości jest kluczowe!

Wizualizuj obszary łazienki, w których znajdują się przedmioty, ale które mają dodatkową wysokość, które mogą skorzystać z dodania poziomu. Na przykład kosz pod zlewem świetnie nadaje się do przechowywania produktów, ale nad tym koszem wciąż jest dużo miejsca nad głową. Nie wiedząc o tym, zbieramy tony artykułów łazienkowych, które ostatecznie zajmują bardzo potrzebną przestrzeń w naszych małych łazienkach.

Portal arrange.pl dodaje, że warto wyjąć wszystkie te przedmioty (tak, w tym maleńkie mydła z ostatniej podróży) i zdecyduj, co jest duplikatem, co można przechowywać poza łazienką, na przykład w szafie na bieliznę, a czego używasz na co dzień. Szybko przekonasz się, że przedmioty codziennego użytku mają pierwszeństwo pod względem bliskości.

Przestrzeń zlewu może być bardzo przydatna, jeśli wiesz, jak ją w pełni wykorzystać! Podczas gdy małe łazienki mają zwykle ograniczoną ilość miejsca na umywalkę, korzystanie z tych hacków może pomóc w utrzymaniu porządku. Większość środków czyszczących trafia do tego obszaru łazienki. Dodając pręt napinający, możesz powiesić butelki z rozpylaczem lub mały kosz na mniejsze przedmioty, aby utrzymać dno szafki w czystości lub wolne dla innych przedmiotów.