Tradycyjne płytki ceramiczne nadal cieszą się ogromną popularnością, chociaż coraz więcej osób, budując czy tez remontując swój dom lub mieszkanie sięga po panele. Są one w większości przypadków o wiele tańsze, prostsze w położeniu – a jeżeli po latach się znudzą lub zwyczajnie znajdą się w złym stanie, możne je stosunkowo prosto wymienić. W przypadku płytek sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, gdyż są na stałe przymocowywane do powierzchni. Chcąc więc je wymienić, należy je skuwać, co jest zadaniem dosyć czasochłonnym i trudnym. Listwy sprawdzają się zarówno w przypadku paneli, jak i płytek. Potrafią odświeżyć pomieszczenie, nadać mu nowego charakteru. Listwy ozdobne to niepozorny dodatek, na który warto postawić.

Rodzaje listw.

Ilu producentów, tyle rodzajów listw. Rynek i wybór towarów jest ogromny, każdy więc bez większych problemów znajdzie coś dla siebie. W sklepach możemy znaleźć listwy drewniane, plastikowe, stalowe, aluminiowe czy chromowane. Każde – co oczywiste – cechują się odmiennym wyglądem. Wybierając listwę ozdobną, należy wybierać ją pod kątem pomieszczenia, w jakim zamierzamy ją umieścić.

Jaką listwę ozdobną wybrać?

Wszystko zależne jest przede wszystkim od naszego gustu i zasobności portfela. Niektóre rodzaje listew są bowiem stosunkowo drogie, ale przy tym cechują się wysoką jakością. Najpopularniejsze są listwy aluminiowe, które są dosyć tanie, wytrzymałe – a przy tym na rynku dostępna jest ogromna ilość wariantów. Wybierając listwę, należy więc przede wszystkim pamiętać o naszym portfelu, zachowaniu harmonii z wystrojem wnętrza, w którym zostaną zamontowane. Co równie istotne, rola listew nie ogranicza się jedynie do zwyczajnych dekoracji. Takie listwy zabezpieczają brzegi kafelek.