Remont to doskonała okazja do tego, by dać upust własnej wyobraźni i stworzyć pomieszczenie w iście nieszablonowym stylu, które zachwyci wszystkich gości. Trendy się zmieniają, a i ślepe podążanie za nimi nie jest wskazane. Niektóre pomysły i rozwiązania pozostają jednak takie same – a jednym z nich jest farba betonowa, która od lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Taka farba potrafi nadać pomieszczeniu surowy, wręcz chłodny klimat, który – ze względu na uniwersalność – sprawdzi się wielu stylach. Opowiemy, czym dokładnie jest taka farba, jak należy ją nakładać i z czego wynika jej popularność.

Czym jest farba betonowa?

Farba betonowa różni się względem tradycyjnych farb – tego rodzaju produkt zawiera w swoim składzie pewne minerały, takie jak piasek kwarcowy. Pomalowanie za jej pomocą ścian czy sufitów pozwala osiągnąć imitację realnego betonu. W zależności od sposobu nakładania, jak i oczekiwanych rezultatów – powierzchnia może być gładka, błyszcząca, czy też zawierać ubytki, które potęgują efekt surowości. Tego rodzaju farba jest, ponadto niezwykle odporna na czynniki zewnętrzne – w tym wilgoć czy wszelkie uszkodzenia.

Gdzie sprawdzi się taka farba i w jaki sposób ją nakładać?

Tak naprawdę – taka farba znajdzie zastosowanie w niemal każdym pomieszczeniu naszego domu. Wszystko zależy od aranżacji i wystroju danego wnętrza. Do farby betonowej w szczególności pasują takie kolory, jak chłodna biel, brąz czy drewno. Farba ta występować może w tradycyjnej postaci, a więc nakładana będzie za pomocą wałka lub pędzla, jak i w sprayu. Sposób jej nakładania nie różni się niemal niczym od malowania zwykłymi farbami – mamy jednak o wiele większe pole do popisu, gdyż za pomocą narzędzi tworzyć możemy ciekawe efekty.