Armatura łazienkowa jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia. Dzięki niej jesteś w stanie wygodnie kontrolować przepływ i temperaturę wody. Jest zatem nieodłącznym elementem każdej umywalki, wanny i prysznica. Warto jednak wiedzieć, że baterie stanowią także ważny element dekoracyjny. Ich dobór powinien być podyktowany również przez względy estetyczne. Jak dobrać odpowiednią baterię do kształtu, rozmiaru umywalki i stylu aranżacyjnego łazienki?

Zwróć uwagę na rozmiar i kształt baterii

Istnieje wiele rodzajów umywalek, które różnią się nie tylko wymiarami, ale także kształtem, głębokością misy i sposobem jej montażu. W tradycyjnych łazienkach bardzo popularne są umywalki naszafkowe lub montowane do ściany bez szafki poniżej. Stanowią także najstarsze modele dostępne na rynku.

Obecnie w sklepach znajdziesz również nowoczesne umywalki wpuszczane w blat, których krawędź jest zrównana z blatem w łazience. Cała misa umywalki znajduje się poniżej poziomu blatu, wraz z syfonem. Rozwiązanie to nie zapewnia Ci zbyt dużo miejsca pod umywalką, za to zyskujesz go sporo tuż obok niej. Do tego modelu umywalki możesz zastosować baterie stojące o krótkiej wylewce.

W wielu nowoczesnych aranżacjach łazienek znajdziesz umywalki nablatowe. Modele te stawia się na blacie. Cała misa znajduje się powyżej poziomu blatu, a pod nim montuje się jedynie syfon. Wśród modeli tych umywalek panuje bardzo duża różnorodność zarówno kształtów, jak i kolorów. Ważne jest jednak to, aby dobrać do nich odpowiednio wysoką baterię stojącą. W przeciwnym razie użytkowanie ich nie będzie należało do najwygodniejszych.

Osobnym rodzajem baterii są modele ścienne. Te doskonale pasują do każdej umywalki, ponieważ to Ty decydujesz, na jakiej wysokości zostaną zamontowane. Duży wybór baterii umywalkowych znajdziesz pod adresem: https://www.bricomarche.pl/lazienka-i-kuchnia/armatura-lazienkowa/baterie-lazienkowe/baterie-umywalkowe. Z powodzeniem dobierzesz odpowiedni model do rodzaju umywalki.

Baterie w kolorze uniwersalnego chromu czy czerni?

Sama wielkość baterii czy sposób jej montażu nie jest ostatnim kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy ich wyborze. Producenci wypuszczają na rynek baterie o najróżniejszym wykończeniu. Bardzo popularne stały się czarne modele, które świetnie uzupełniają wnętrza w stylu industrialnym, nowoczesnym czy minimalistycznym. Uniwersalne chromowane baterie pasują wszędzie, ale przestały być modelami wyróżniającymi się. Jeśli chcesz, aby bateria przy umywalce stała się ważnym akcentem dekoracyjnym, wybierz modele w stylu retro ze starymi pokrętłami i wykończeniem w kolorze miedzi.

Baterie umywalkowe są ważnym wyposażeniem każdej łazienki. Dzięki nim możesz swobodnie kontrolować siłę strumienia wody i jego temperaturę. Warto jednak pamiętać, że stanowią także wyraźny akcent dekoracyjny. Z tego powodu przy ich wyborze koniecznie zwróć uwagę na ich kształt i kolor wykończenia. Przede wszystkim jednak dobierz odpowiedni rozmiar i rodzaj baterii do posiadanej umywalki. Inne modele będą pasowały do umywalek wpuszczanych w blat, a inne do nablatowych. Możesz również sięgnąć po uniwersalne baterie naścienne.