Chodniku, przydomowe podjazdy – wszystkie najczęściej wykonane są z kostki brukowej. Stanowią nieodłączny element wszechobecnego krajobrazu, który panuje tak samo w miastach, jak i na wsiach. Czas jednak nie jest łaskawy dla żadnego rodzaju materiału, tak też z czasem przydomowy chodnik, ścieżka lub podjazd z kostki brukowej zaczyna ulegać czynnikom zewnętrznym. Innymi słowy, pojawia się na nim brud i osad, a spomiędzy pustych przestrzeni powoli wyrastają chwasty. Jak więc możemy doprowadzić kostkę brukową do porządku i przywrócić jej niegdysiejszy stan?

Kostka brukowa.

Kostka brukowa, choć trwała i wytrzymała, dzięki czemu może służyć przez wiele lat, a nawet dekad, jest podatna na działanie czynników zewnętrznych, jak i z czasem zaczyna popadać w niełaskę samej matki natury. Tak też z czasem pojawia się na niej mech, chwasty lub inny nalot pochodzenia biologicznego. Kluczowe jest wręcz jej regularne czyszczenie i konserwacja – nie ma jednak co ukrywać, że jest to proces stosunkowo uciążliwy i długotrwały, a przy tym wiele osób zwyczajnie o tym zapomina.

Jak wyczyścić kostkę brukową?

Kostkę brukową możemy usunąć w sposób ręczny, lub też mechaniczny. W drugim przypadku konieczne jednak jest zakupienie specjalistycznych maszyn, lub ich wypożyczenie. Mchu i chwastów pozbędziemy się za pomocą wycinaka, piasku, kurzu i innych osadów za sprawą zamiatarki, a z odsieczą w walce z uciążliwymi plamami przyjdzie myjka ciśnieniowa.