Nadszedł czas na zmiany, a więc coraz odważniej zastanawiamy się nad perspektywą pozbycia się starych mebli, które już nie do końca pasują do naszego pomieszczenia, lub też posiadają widoczne ślady uszkodzeń. Jak się jednak okazuje, ich wyrzucenie nie jest tak prostą sprawą, gdyż nie sprowadza się do zwyczajnego wystawienia ich na śmietnik wraz z codziennymi torbami pełnymi odpadków. Co więc pozostaje nam zrobić ze starymi meblami?

Odnowienie.

Jeżeli dane meble są dla nas szczególnie ważne – być może stanowią pamiątkę po bliskiej nam osobie, lub też cechują się na tyle niepowtarzalnym stylem, że wręcz szkoda nam je wyrzucić – możemy podjąć się ich odnowienia, zarówno samodzielnie, jak i zlecając taką usługę profesjonalnej firmie. W większości przypadków wszystko sprowadzi się najpewniej do pomalowania ich powierzchni i wypełnienia ewentualnych ubytków, co bez większych problemów możemy wykonać sami. Inaczej sprawa wygląda w przypadku wymiany tapicerki – jeżeli dany mebel nie jest nadzwyczaj skomplikowany pod względem konstrukcji, również i tutaj powinniśmy dać sobie radę bez pomocy specjalisty.

Oddaj potrzebującym.

Jeżeli meble, pomimo swego wieku, są w relatywnie dobrym stanie – możemy oddać je osobom potrzebującym. Warto więc zgłosić się do specjalistycznych placówek, które oferują pomoc takim osobom i wyrazić chęć oddania mebli.

Sprzedaż.

Stare meble potrafią być istnymi artefaktami, na które polują miłośnicy wszelkich staroci. Dobrym pomysłem będzie więc wystawienia odpowiedniej oferty na jednym z wielu portali ogłoszeniowych lub aukcyjnych.