Styl loftowy, czy też industrialny, kojarzony jest z wszechobecnym minimalizmem, który zakrawa wręcz o surowość. Jest to niezwykle artystyczny styl, który cechuje się nietuzinkowymi, acz ciekawymi rozwiązaniami i wykończeniem, co w ogólnym rozrachunku tworzy klimat wręcz niemożliwy do podrobienia. Wszystko to sprawia, że łazienki w stylu loft cieszą się ogromną popularnością. Jak więc urządzić łazienkę w stylu loftowym?

Aranżacja łazienki w stylu industrialnym.

To, co wyróżnia łazienkę urządzoną w stylu loft, a tym samym tworzy tak niepowtarzalny klimat, to przede wszystkim użyte na etapie wykończenia materiały. Są to najczęściej stare cegły, kamienne płyty, kafle – a więc materiały, które niegdyś stanowiły podstawowy budulec, a obecnie przeżywają swoisty renesans. Barwy, jakie dominują w łazience w stylu loft to przede wszystkim odcienie szarości, czerni oraz bieli. Niejednokrotnie są one również łączone z kamieniem oraz drewnem, co tworzy niepowtarzalną kompozycję.

Wanna i prysznic.

W łazience w stylu loft sprawdzi się jednakowo wanna, jak i prysznic. W przypadku wanny warto jednak poszukać modeli w stylu retro, które wkomponują się w panujący już w pomieszczeniu klimat. Prysznic powinien być wszechstronny, a przy tym – maksymalnie minimalistyczny. Zdecydowanie lepiej postawić na prostą konstrukcję.

Ogólne zasady.

Pamiętajmy, by zachować zasady odpowiedniej kompozycji na etapie aranżacji łazienki, a przy tym dostosować się do podstawowych zasad stylu industrialnego.

Dodatki.

W łazience nie może zabraknąć odpowiednich dodatków. Doskonale sprawdzą się akcesoria w złotym lub czarnym kolorze – mogą to być nakładki na halogeny, żarówki, bateria.