Styl kolonialny to istny powrót do przeszłości, a konkretnie – do wieku XIX i epoki Wiktoriańskiej, połączonej z egzotycznym wpływem prosto z Indii oraz Afryki, a więc miejsc, które znajdowały się niegdyś pod kontrolą Imperium Brytyjskiego. Podpowiemy, czym dokładnie charakteryzuje się styl kolonialny, jakie są jego główne założenia oraz początki istnienia.

Czym się charakteryzuje styl kolonialny.

Styl kolonialny to istny powrót do klasyki, a raczej historii, dostosowanej jednak do dzisiejszych potrzeb, co w połączeniu z obecną technologią daje oszałamiające rezultaty. Styl ten zapoczątkowany został w XIX wiecznej Wielkiej Brytanii, która władała wówczas licznymi, zamorskimi koloniami. Stylu tego nie da się pomylić z niczym innym – królują w nim wyraźne akcenty, egzotyczne oraz ciemne drewno. Styl kolonialny to przede wszystkim odcienie zieleni, beżu, bieli oraz brązu. Orientalizm to coś, co jest szczególnie związane z tym stylem – zwłaszcza w kwestii dodatków i akcesoriów.

Początki stylu kolonialnego.

Jak już wspomnieliśmy, początki tego stylu sięgają XIX wiecznej Wielkiej Brytanii, która w tym okresie władała ogromną ilością zamorskich kolonii. Mieszkańcy wysp, którzy przybywali na te odległe tereny, starali się przenieść królujący wówczas w Wielkiej Brytanii styl wiktoriańskich, przy jednoczesnym wykorzystaniu zupełnie nowych, egzotycznych materiałów – w konsekwencji narodził się nowy, zgoła odmienny styl, który dzisiaj znamy pod mianem kolonialnego.