Styl boho to jeden z najpopularniejszych stylów wnętrzarskich – króluje jednak także w modzie. Boho to harmonia połączona z wygodą, naturą i wszechobecną lekkością – wszystko to sprawia, że wnętrza urządzone w tym stylu są doprawdy wyjątkowe i niepowtarzalne. Styl swoimi korzeniami sięga do XIX – wiecznej kultury paryskich cyganów, których przedstawiciele, a raczej artyści, tworzyli sztukę i dzieła wykraczające poza wówczas ustalone konwenanse i normy społeczne. Styl ten przez dekady ulegał wielu zmianom, jednak jego fundamenty pozostały niezachwiane.

Charakterystyka stylu.

Styl boho charakteryzuje się barwami, które nawiązują do natury – są to więc takie kolory, jak biały, brązowy, beżowy, zielony czy żółty. To właśnie natura w tym stylu odgrywa pierwsze skrzypce, nawet w kwestii wyposażenia. Wszelkie dodatki, meble i inne akcesoria winny być wykonane z takich materiałów, jak drewno, wiklina czy len. Ponadto wnętrza urządzone w tym stylu przepełnione są licznymi, orientalnymi wzorami i dodatkami.

Meble.

Głównym założeniem stylu boho jest przede wszystkim uniwersalność, co sprawia, że określone formy łączyć można z innymi, tworząc tym samym niepowtarzalne style. Meble stanowiące część aranżacji stylu boho wykonane powinny być z drewna. Pamiętajmy przy tym, że w stylu boho chodzi również o lekkość – zdecydowanie odpuśćmy sobie masywne pufy, kanapy i narożniki, a zamiast nich wybierzmy te nieco lżejsze. Styl boho w oczywistym względzie nawiązuje do cyganerii, a jak wiemy – ta konkretna grupa nigdy nie zagrzewała miejsca na dłużej. Istotnie jest w stylu boho – meble powinny być lekkie, co zapewni nam możliwość natychmiastowej zmiany ich położenia i aranżacji.