Czy wiesz, że odpowiednio dobrany mop może zaoszczędzić twój czas spędzany na sprzątaniu domu lub mieszkania i jednocześnie ułatwić dotychczasową pracę? Mop ze spryskiwaczem to niemal idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która lubi dbać o porządek i ceni sobie wysoką jakość i funkcjonalność sprzętów, które wykorzystuje do codziennych zadań domowych, Sprawdź, jak prawidłowo używać tego urządzenia, by twoja podłoga lśniła każdego dnia bez wyjątku.

  • Mop ze spryskiwaczem do mycia podłóg – jak działa spray mop?
  • Praktyczny mop Vileda i Leifheit – na co się zdecydować?
  • Tradycyjne mopy do mycia podłóg

Mop ze spryskiwaczem do mycia podłóg – jak działa spray mop?

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele pozycji przyrządów do sprzątania i mycia podłóg, to właśnie mop ze spryskiwaczem zasługuje na szczególną uwagę wszystkich konsumentów. Dlaczego? Dzięki specjalnemu pojemnikowi umieszczonemu na drążku mopa tuż nad myjącym włosiem lub specjalną szmatką masz możliwość bieżącego dozowania odpowiedniej ilości wody, lub wody z dodatkiem detergentu, który tłoczony na zasadzie sprężonego powietrza przedostaje się do miękkiego elementu myjącego, pozwalając tym samym skutecznie umyć powierzchnię płaską. Bieżące dozowanie środków czystości powoli ci jednakowo wyczyścić podłogę w każdej części mieszkania bez konieczności przenoszenia wiadra z wodą, wyżymania miękkiej miotły, czy cyklicznej wymiany wody, oszczędzając w ten sposób twój cenny czas.

Dlaczego warto postawić na urządzenia ze spryskiwaczem? Mopy z umieszczonym dozownikiem działają pod ciśnieniem, dlatego dokładność rozprowadzonego detergentu jest równomierna na całej podłodze. Co więcej, wyprofilowana końcówka, która została stworzona tak, by zabierać jak najmniej miejsca, pozwala dotrzeć w najciaśniejsze zakamarki w rogach pomieszczenia oraz pod meblami.

Praktyczny mop Vileda i Leifheit – na co się zdecydować?

To, na jaki mop się zdecydować w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Jest jednak kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem. Po pierwsze: pojemność zbiornika, który został zamontowany w urządzeniu. Jeżeli mycie podłóg w twoim przypadku ogranicza się do sporadycznego czyszczenia przestrzeni, bo na co dzień używasz innych urządzeń, postaw na mopa z nieco mniejszym zbiornikiem, który może się mieścić we wnętrzu trzonka. Jeśli użytkowanie ma być znacznie częstsze, zadbaj o większą pojemność, tak by mycie podłogi w całym domu nie wymagało jego ciągłego uzupełniania.

Płaski mop to podstawa, tylko w takim przypadku dotrzesz do niemal wszystkich zakamarków i ciasnych oraz trudno dostępnych miejsc. Istotnym elementem jest również sama ściereczka. W pierwszej kolejności powinna być wykonana z miękkiego i delikatnego materiału, który sprawdzi się zarówno w przypadku mycia podłóg drewnianych, nie powodując ich mikro zarysowań, jak i czyszczenia płytek, w których czasem trudno dotrzeć, do niewidocznych gołym okiem porów i zagłębień.

Tradycyjne mopy do mycia podłóg

Zastanawiasz się, czy kupując mopa, są ci potrzebnej dodatkowe akcesoria? Tuż obok płynów do podłóg i wymiennych ściereczek powinno znaleźć się wiadro do mopa. Mimo że nowoczesne mopy wyposażone są w specjalnie przygotowane dozowniki, warto wykorzystać wiadro wypełnione czystą wodą, w którym będziesz mógł przepłukać używaną ściereczkę. Takie działanie wyeliminuje rozcieranie zabranego brudu tuż na początku sprzątania po pozostałych pomieszczeniach, pozostawiając tym samym dom w czystości.