Podoba ci się styl nowoczesny? Chciałbyś wypełnić nim dosłownie cały swój dom, ale nie do końca wiesz, jak to uczynić z łazienką? W takim razie ten tekst powinien rozjaśnić ci pewne sprawy w głowie i wyraźnie podpowiedzieć ci, jak masz postępować krok po kroku, aby ostatecznym efektem twoich działań stał się właśnie nowoczesny projekt łazienki – i to taki, który będzie odpowiadać tobie i pozostałym domownikom w stu procentach.

Najpierw kolorystyka. Niektórym styl nowoczesny może kojarzyć się podświadomie z jakimiś dziwacznymi i niespotykanymi połączeniami jaskrawych i mocnych barw, ale w rzeczywistości sami architekci opierają go przeważnie na odcieniach stonowanych. Najważniejsze są oczywiście te trzy podstawowe. Jeżeli chcesz wprowadzić do swojej łazienki nowoczesny klimat, stwórz go na trzech kolorach: bieli, czerni oraz szarości. Oczywiście wszystkie odcienie występujące pomiędzy tymi klasycznymi barwami też są jak najbardziej dozwolone. Ważne jest to, by nie przesadzać ze zbyt jaskrawymi kolorami. Odcienie nie powinny mieć też przesadnie ciepłego wybarwienia, choć lepiej jednocześnie unikać tych zupełnie zimnych, które ochładzają wnętrza i sprawiają, że te wręcz nie mogą wyglądać przytulnie.

Łazienka na błysk

Nowoczesność ogólnie rzecz biorąc lubi się z prostotą. Częściowo nawet przypomina styl minimalistyczny, choć daje ci większe pole do popisu, bo jednak pozwala na zastosowanie pewnych elementów dekoracyjnych, które w pomieszczeniu nie będą odgrywać żadnych dodatkowych funkcji. Zawsze myśl jednak o tym, że w nowoczesności ważny jest umiar. Jeżeli wahasz się nad tym, czy umieścić w pomieszczeniu pięć dekoracji, czy może tylko trzy, wybierz ich mniejszą ilość, aby po prostu nie przesadzić. Nowoczesna aranżacja łazienki powinna być aranżacją przejrzystą, schludną i – co bardzo ważne – nieprzekombinowaną. Mniej znaczy więcej. Naprawdę pomieszczenie nie musi być przepełnione licznymi dekoracyjnymi przedmiotami, aby pięknie się prezentowało.