Jest w niej ciepło i wilgotno, a to sprzyja rozwojowi drobnoustrojów. Dlatego warto ja tak wyposażyć, aby łatwo było o nią zadbać.

LUSTRO

Jeśli czyścisz je środkiem do mycia szyb, uważaj, aby nie dostał się pod oprawę. Jeśli uszkodzi spodnią warstwę lustra, na jego froncie pojawią się ciemne plamy. Najbezpieczniej jest wytrzeć lustro wilgotną szmatką lub ręcznikiem papierowym.

ŚCIANY

Maluje się je zwykle farbą odporną na wilgoć i szorowanie. Dlatego można je bez obawy myć wodą z delikatnym detergentem. Do czyszczenia glazury i fug używaj specjalnych środków lub roztworów octu i sody.

MEBLE, PÓŁKI I DODATKI

Meble łazienkowe zabezpieczone są przed wilgocią, nawet te drewniane. Na co dzień wystarczy przecierać je ściereczką, a czyścić wyłącznie środkami zaleconymi przez producenta. W łazience szybko osiada kurz (to efekt dobrej wentylacji). Kosmetyki lepiej więc trzymać w szafkach lub zamykanych pojemnikach. To ułatwi utrzymanie czystości.

CZYSTO W MIG

ZAOPATRZ SIE W DROBIAZGI, KTORE UŁATWIĄ SPRZĄTANIE Zamykany kosz na pranie. Bonami, szafka na kosmetyki z półką, deska sedesowa z mechanizmem wolnego opadania.

Kabina prysznicowa

Jest gorzej wentylowana niż reszta łazienki, więc wymaga dużej troski. Ułatwisz sobie zadanie, jeśli po kąpieli osuszysz jej ścianki ściągaczką, a armaturę ręcznikiem papierowym. Wapienny osad na szybie usuniesz roztworem wody i octu (1:1). Potem spłucz szkło i wytrzyj do sucha. Na pociemniałe fugi skuteczna jest soda. Torebkę rozpuść w 100 ml wody. Nałóż papkę na same fugi i pozostaw. Zmyj po 15 minutach.

Łazienka w stylu modern