Nudne aranżacje łazienek w beżowych kolorach i bez wyrazu na szczęście odeszły do lamusa. Dziś łazienka to ważny punkt aranżacji całego mieszkania. To przestrzeń, która może być urządzona oryginalnie i z pomysłem. Minimalistycznie, w stylu skandynawskim czy industrialnym? Każdy pomysł jest dobry, jeśli odpowiada twoim preferencjom. Dziś proponujemy łazienkę w stylu retro. Dowiedz się, jak ją urządzić.

Jak wyglądają aranżacje łazienek w stylu retro?

Nietuzinkowe aranżacje łazienek w stylu retro przyciągają wzrok żywą kolorystyką i ciekawymi formami. W aranżacji łazienek w stylu retro najczęściej wykorzystuje się żywe, nasycone kolory. Równie dobrze można jednak użyć nieco bardziej stonowanych pasteli. Ważne, aby we wnętrzu zagościły barwy. Oczywiście nie trzeba malować całych ścian określonym kolorem lub kłaść wielobarwnych płytek; czasami wystarczy postawić na jakiś wyrazisty akcent.

W stylu retro mile widziane są płytki, ułożone w mozaikę – zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Jeśli zaś chodzi o armaturę – warto sięgnąć po oryginalne elementy wyposażenia i stylizowane meble łazienkowe. Świetnie sprawdzi się wolnostojąca umywalka (co ciekawe, wcale nie musi być biała, ale na przykład różowa lub niebieska).

Ciekawym dopełnieniem takiej łazienki są detale – na przykład złote baterie łazienkowe czy oryginalne uchwyty do mebli. Szafki mogą mieć frezowane fronty, co dodaje całej aranżacji charakteru. W łazience duże znaczenie mają także lustra i oświetlenie. Możesz postawić na odważne lustro w dekoracyjnej ramie.

Jeżeli w łazience dużo się dzieje – postaw na klasyczną lampę z okrągłym kloszem. Jeśli zaś planujesz dodać wnętrzu intrygującego charakteru – wybierz nietuzinkowy żyrandol z rzeźbioną metaloplastyczną oprawą.

Pudrowy róż i lastryko – aranżacja łazienki, łącząca styl retro i ducha nowoczesności

Już wiesz, że chcesz urządzić łazienkę w stylu retro. Nasuwa się jednak pytanie: jaki projekt łazienki wybrać? W poszukiwaniu inspiracji warto przejrzeć gotowe projekty łazienek, wśród których z pewnością znajdziesz ciekawe aranżacje łazienki w stylu retro.

Ciekawą propozycją jest elegancka łazienka, urządzona z wykorzystaniem tak zwanego lastryko (a dokładniej gresu, imitującego lastryko). To materiał, który bezsprzecznie kojarzy się ze słusznie minioną epoką PRL-u. W ostatnim czasie wraca do łask w nowym wydaniu.

Takie płytki, utrzymane w jasnej kolorystyce barw ziemi, możesz położyć na podłodze i na jednej ze ścian. Zyskasz w ten sposób wrażenie przestrzenności. Takie rozwiązanie nadaje również ton całej aranżacji, wprowadzając atmosferę klimatycznej łazienki sprzed lat.

Pozostałe ściany pomaluj natomiast na biało i szaro, co będzie stanowić neutralne tło dla całej aranżacji. Ciekawymi elementami wyposażenia są: wolnostojąca wanna oraz funkcjonalne umywalki nablatowe, wyposażone w baterie w kolorze złota.

Meble łazienkowe w kolorze subtelnego pudrowego różu nadają łazience lekkości i świeżości, natomiast biżuteryjne uchwyty stanowią ciekawy akcent. Całość okraszona jest prostym i estetycznym oświetleniem punktowym. Oczywiście na suficie umieszczona jest także klasyczna lampa. Planując remont łazienki – zaczerpnij inspiracji z gotowych projektów i ciesz się oryginalną łazienką.