Zakup mieszkania od dewelopera w Poznaniu oznacza konieczność podjęcia wielu istotnych decyzji. Dotyczą one m.in. rodzaju wykończenia. Do wyboru w tym zakresie są dwie opcje, a mianowicie mieszkania wykończone pod klucz oraz w stanie deweloperskim. Która z nich jest lepsza?

Nowe mieszkanie w Poznaniu – dlaczego warto?

Zakup mieszkania w Poznaniu jest sporym wyzwaniem, niemniej opłaca się z wielu powodów. Stolica Wielkopolski jest atrakcyjnym miastem do życia i prowadzenia biznesu. To ważny punkt na gospodarczej, kulturalnej i turystycznej mapie Polski. Nieruchomości są tu sporo warte, więc na sprzedaży lub najmie mieszkania można sporo zyskać. Poza tym deweloperzy mają bogatą ofertę, jeśli chodzi o nowe mieszkania – Poznań znajduje się w czołówce polskich miast, gdzie popyt na takie lokale systematycznie rośnie. Wypada też przypomnieć o tym, że nowe mieszkania objęte są rękojmią, a deweloperzy przyznają na nie dodatkową gwarancję.

Mieszkanie pod klucz czy w stanie deweloperskim – co się bardziej opłaca?

Jak podkreślają eksperci z firmy deweloperskiej Ronson, wybór mieszkania powinien być podyktowany indywidualnymi przesłankami – musi ono zaspokajać konkretne potrzeby. Sporo osób decyduje się na gotowe mieszkania – Poznań ma pod tym względem interesującą ofertę. Największym plusem mieszkania wykończonego pod klucz jest to, że można się do niego od razu wprowadzić – wystarczy je tylko umeblować. To oszczędność czasu, a czasami też i pieniędzy. Nie trzeba martwić się o kwestie związane z szukaniem architekta i ekipy remontowej oraz z zakupem materiałów, które są niezbędne, aby wykończyć nowe mieszkania. Poznań Grunwald to jedna z lokalizacji w stolicy Małopolski, która cieszy się nie lada zainteresowaniem wśród nabywców nieruchomości. Jeśli zaś chodzi o mieszkania w stanie deweloperskim, to w tym przypadku można mieć pełną kontrolę nad wykończeniem. Jest to co prawda czasochłonne i wymaga dobrego planu, ale z drugiej strony mieszkanie można lepiej dostosować do własnych preferencji.