Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w domu lub w mieszkaniu. Jest ono także bardzo wymagające, dlatego należy odpowiednio zadbać o jej urządzenie. Istotne są funkcjonalne sprzęty oraz odpowiednia ilość miejsca do przechowywania, ale nie tylko. Bardzo ważna jest także odpowiednia podłoga do łazienki. Jaką wybrać i dlaczego? Sprawdź!

Funkcjonalność i odporność na wilgoć to podstawa

Kafelki i płytki podłogowe nadal cieszą się ogromną popularnością i często wykorzystywane są jako łazienkowa posadzka. Nowoczesne produkty odporne na wilgoć i wodę sprawiają jednak, że nie jest to już jedyna opcja. Coraz częściej można zobaczyć na podłogach w łazienkach panele imitujące różne rodzaje drewna, betonu czy marmuru.

Decydując się na podłogi laminowane do mokrych pomieszczeń, koniecznie postaw na wysoką jakość wybieranych produktów. Wybierz modele o wysokiej klasie ścieralności, które przeznaczone są do łazienki, kuchni oraz innych miejsc, w których wilgotność powietrza utrzymuje się na wysokim poziomie. Jest to bardzo istotne, ponieważ ma wpływ na trwałość podłogi i to, czy będzie ona pięknie prezentować się przez lata.

Panele laminowane w łazience to wybór bardzo funkcjonalny. Są proste w utrzymaniu w czystości i nie wymagają specjalnego zabezpieczania przed wilgocią, jakby miało to miejsce w przypadku podłogi drewnianej czy betonowej. Są cieplejsze niż kafelki, a ryzyko poślizgnięcia się na nich jest zdecydowanie mniejsze. Zapewnia to komfort użytkowania i bezpieczeństwo.

Wyjątkowy design i wysoka jakość mogą iść w parze

Podłogi wykonane z laminatu dostępne są w wielu różnych wzorach i kolorach. Szeroki wybór sprawia, że bez najmniejszego problemu można urządzić łazienkę w konkretnym stylu. Producenci podłóg wysokiej jakości oferują panele z laminatu, które imitują różne rodzaje drewna, betonu oraz kamienia, na przykład takie, które przypominają elegancki marmur lub granit.

Szeroki wybór różnych wzorów w ofercie sprawdzonych firm idzie w parze z wysoką jakością. Pamiętaj, aby do łazienki zawsze wybierać panele przeznaczone do pomieszczeń o wzmożonej wilgotności. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrany model będzie odporny na wodę i posłuży Ci przez naprawdę długi czas, spełniając wszystkie wymagania zarówno pod kątem wizualnym, jak i w zakresie funkcjonalności.