Wysokie temperatury – choć sprzyjają udanym wakacjom, tak w pewnym momencie mogą stać się zwyczajnie nieznośne i uciążliwe. O ile nie brakuje fanów upałów, tak nie ukrywajmy, że dla większości osób nazbyt wysoka temperatura uniemożliwia wręcz normalne funkcjonowanie. W naszym mieszkaniu panuje niesamowity ukrop, a my jedynie zastanawiamy się nad tym, co możemy zrobić, by zaznać choćby chwilowej ochłody – najprostszym rozwiązaniem byłaby inwestycja w klimatyzację, niestety, nie wszyscy mają możliwość jej instalacji, lub zwyczajnie takie przedsięwzięcie przekracza zasobność portfela.

Chłodzenie mieszkania.

Wiele osób popełnia pewien podstawowy błąd, jakim jest otwieranie okien podczas upału – w momencie, gdy temperatura za oknem osiąga istne szczyty, powinniśmy unikać ich otwierania. Gorące powietrze jeszcze szybciej dostanie się do naszego mieszkania, a to tylko spotęguje uczucie duchoty, które najpewniej odczuwamy. Okna powinniśmy otwierać jedynie z rana lub wieczorem, gdzie temperatury są zauważalnie niższe. Pozostając w temacie okien, dobrym pomysłem będzie ich szczelne zasłonięcie – najlepiej wybrać zasłony lub firany w kolorze bieli.

Nawilżanie powietrza.

Wilgotne powietrza sprzyja utrzymywaniu się chłodu w mieszkaniu – jeżeli nie posiadamy odpowiedniego urządzenia, możemy ratować się domowymi sposobami. W tym celu możemy rozwiesić mokre ubrania na suszarce.

Koniecznie tego unikaj.

Nie mamy większego pola do popisu, jeżeli nie posiadamy klimatyzatora – możemy się ratować wentylatorami i wiatrakami, które potrafią przynieść ulgę. W przypadku skrajnych upałów – bardziej nad tym, jak schłodzić mieszkanie, powinniśmy myśleć o tym, by nie pogorszyć naszej sytuacji. Warto więc unikać gotowania wielu potraw – wydobywające się ciepło jedynie podniesie temperaturę w naszym mieszkaniu. Powinniśmy również ograniczyć ilość podłączonego do prądu sprzętu elektronicznego – wbrew pozorom, każdy z takich sprzętów generuje pewne ciepło.

Lód.

Kostki lodu są nie tylko niezbędnym wręcz dodatkiem do każdego napoju, lecz także potrafią – w pewnym stopniu – schłodzić nasze mieszkanie. W tym celu możemy uzupełnić dane naczynie lodem i umieścić je bezpośrednio w naszym pobliżu.