Wielkimi krokami zbliża się wymarzony i od dawna wyczekiwany czas urlopu – myślami jesteśmy na przepięknych plażach, czy gdziekolwiek tam, gdzie zamierzamy się udać. Pozostałe sprawy zdają się odchodzić na boczny tor – wszak pochłonięci jesteśmy pakowaniem walizek i dokładnym planowaniem podróży. Musimy jednak mieć na uwadze to, by w odpowiedni sposób zabezpieczyć mieszkanie pod naszą nieobecność – pozwoli nam to uniknąć nieprzyjemności po powrocie, takich jak włamanie, wysuszone kwiaty czy zepsuta żywność.

Jak uchronić się przed włamaniem?

Wiele osób nie posiada wręcz żadnych granic w kwestii prywatności – chętnie, na łamach portali społecznościowych, dzielimy się niemal każdym aspektem naszego życia. Musimy jednak pamiętać o tym, że dostęp do umieszczanych przez nas treści mają nie tylko najbliżsi znajomi, lecz także potencjalni złodzieje. Jeżeli wykonaliśmy podczas wyjazdu wspaniałe wręcz zdjęcia, którymi chcielibyśmy pochwalić się ze światem – zaczekajmy z tym do powrotu. Koniecznie sprawdźmy także stan naszych drzwi i okien, a – jeżeli to konieczne – wymieńmy w nich zamki. Równie istotne jest to, by wszystkie je zamknąć, nawet uchylone okno to doskonała okazja dla włamywacza, a dla ubezpieczyciela pretekst do tego, by uniknąć wypłaty odszkodowania.

Inteligentny dom.

Wynajem firmy ochroniarskiej lub zainstalowanie alarmu może okazać się nazbyt kosztowne, dlatego z pomocą przychodzą nam rozwiązania „smart home”. Warto zainwestować w oświetlenie, które będziemy mogli włączać pomocą aplikacji w smartfonie – będzie to symulować obecność domowników w mieszkaniu, a tym samym, skutecznie zniechęcić do włamania.