Kuchnia jest jednym z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń w każdym domu i mieszkaniu. Znajdujące się w niej meble, takie jak szafki, narażone są na zapachy – a niejednokrotnie również i plamy – z przyrządzanych przez nasz potraw i dań. Z czasem może się okazać, że nawet dokładne czyszczenie i sprzątanie jest zwyczajnie niewystarczające, a cała kuchnia wymaga kapitalnego odświeżenia. Nie zawsze jednak zmuszeni jesteśmy do zakupu całkowicie nowych mebli – swego rodzaju „remont” kuchni możemy bowiem przeprowadzić w budżetowy sposób, bez wprowadzania drastycznych zmian.

Malowanie szafek.

Wymiana dotychczasowych mebli na nowe wiązać się będzie nie tylko z ogromnymi kosztami, lecz również – całkowitym chaosem. Konieczny będzie ich demontaż, jak i wyjęcie wszystkiego, co się w nich znajduje. Jeżeli jednak chcemy je odświeżyć – możemy to zrobić stosunkowo niskim kosztem. Dobrym pomysłem będzie ich pomalowanie – nie jest to proces trudny, lecz wymaga od nas pewnej dozy cierpliwości, jak i zaplecza czasowego.

Płytki.

Wymiana płytek wiązać się będzie z ich kuciem – nie ukrywajmy więc, że jest to coś, na co mało kto ma ochotę. Niestety, z czasem także i płytki wymagać będą odświeżenia. Na szczęście, również i w tym przypadku z pomocą przychodzi nam farba. Także i płytki mogą zostać pomalowane, podobnie jak meble, konieczne jest jednak zakupienie specjalnej farby dedykowanej do płytek.

Ściany? Postaw na tapetę!

Jak widzimy – niemal wszystko opiera się na malowaniu, więc dla odmiany ściany naszej kuchni potraktować możemy tapetą. Nie jest to drogie przedsięwzięcie, a i za sprawą ogromnego wręcz wyboru tapet na rynku możemy wybrać tę, która najbardziej pasować będzie do stylu kuchni.