Pomysłów na wykończenie ścian zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych jest dużo. Po przeanalizowaniu wszystkich dostępnych ofert okazuje się, że większość koncepcji może nie trafiać w Twój gust, bądź okazać się niedostępna ze względów finansowych. Płytki klinkierowe to produkt, który urzekł Polaków swoją prostotą i fantastycznym designem. W połączeniu z innymi materiałami wykończeniowymi wyglądają nietuzinkowo i potrafią zachwycić nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Czym są płytki klinkierowe?

Klinkier to naturalny bardzo trwały materiał odporny na działanie czynników atmosferycznych. Jest on produkowany z gliny i w zależności od składu chemicznego wypalany jest na różne kolory. Alternatywą dla klinkieru są elastyczne płytki klinkierowe, które go imitują. Również są trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne, a ponadto dostępne w niższych cenach. Elastyczne płytki klinkierowe KLINKIERO to produkt od firmy Kosbud, który poszedł krok dalej. Płytki oferowane od tego producenta charakteryzują się nie tylko wysoką trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne, lecz także niespotykaną przy tego rodzaju produktach elastycznością. Kolejnym atutem jest wysoka jakość, którą można zauważyć w najdrobniejszym szczególe produktu.

Gdzie położyć płytki klinkierowe?

Płytki klinkierowe idealnie nadają się do położenia wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Dzięki swojemu ponadczasowemu wyglądowi podkreślają każde wnętrze i dodają mu niepowtarzalnego uroku. Elewacja przy zastosowaniu tego produktu również będzie wyglądać zjawiskowo. Płytki KLINKIERO okalające fasadę domu nadadzą mu przytulności i domowego ciepła. Jeśli marzy Ci się niepowtarzalny komin lub cokół budynku, to płytki klinkierowe również mogą okazać się świetnym rozwiązaniem. Dzięki dostępnej szerokiej gamie kolorystycznej wszelkie fantazje są planem do zrealizowania. Dużym ułatwieniem są również narożne płytki KLINKIERO, które dzięki swojemu kształtowi estetycznie wykończą każdy narożnik. Jeśli planujesz pokryć płytkami klinkierowymi dużą powierzchnię, przydatny może okazać się elastyczny panel KLINKIERO w rolce, którego położenie zajmuje znacznie mniej czasu.

Jak położyć płytki klinkierowe?

W tym temacie zacznijmy od dobrych wiadomość i wcale nie przechodźmy do złych. Położenie elastycznych płytek KLINKIERO jest niezwykle proste. Przycięcie i obróbka płytki jest banalna. Nie potrzeba do tego używać specjalnych narzędzi, wystarczą zwykłe nożyczki. Aby przykleić płytki do ściany, wewnątrz budynku najlepiej zastosować klej dyspersyjny TERMOLEP-D, który dostępny jest w pięciu kolorach. Do przyklejenia płytek na elewację odpowiedni będzie klej dwuskładnikowy Termolep D-C. Fugi powinno wykonywać się na szerokość 1 cm za pomocą zwilżonego pędzelka. Dodatkowo po wyschnięciu kleju możesz pomalować ścianę impregnatem, aby lepiej ją zabezpieczyć.

Jaki kolor płytek wybrać?

Wybór koloru płytek w głównej mierze zależy od Twojej wizji i upodobań. Niestandardowe myślenie, szalone połączenia kolorów, czy materiałów to ryzyko, które może, ale nie musi się opłacić. Wiele osób stawia na standardowe czy bardziej oczywiste połączenia. Dzięki temu ich domy wyglądają rodzinnie, przytulnie i ze smakiem. Jeśli masz domek w stylu wiejskim lub dworkowym, świetnie spiszą się u Ciebie płytki klinkierowe w odcieniach kasztana czy brązu, w szczególności w połączeniu z drewnem czy tynkiem. Czernie czy szarości najczęściej możemy spotkać na nowoczesnych domach. Jasne płytki w odcieniach pomarańczy czy żółci rozświetlą dom, a w połączeniu z bielą stworzą efekt spoglądających promieni słonecznych na elewacji.