Smart home to rozwiązanie, na które stawia coraz większa liczba osób. Dla tych, którzy nie do końca wiedzą, co oznacza to pojęcie, wyjaśnimy. Smart home to nic innego jak inteligentny dom, a więc szereg nowoczesnych patentów, których zadaniem jest zwiększenie ogólnego bezpieczeństwa domowników, ich komfortu czy nawet obniżenie dotychczasowych rachunków. Smart home nie jest pojedynczym systemem, lecz kompilacją wielu rozwiązań – przedstawimy więc, w jakie urządzenia smart warto zainwestować.

Bezpieczeństwo.

Smart home to nie tylko wygoda, lecz przede wszystkim bezpieczeństwo. Włamania czy nieszczęśliwe zdarzenia są na porządku dziennym – nawet jeżeli nie doświadczyliśmy ich w przeszłości, nie oznacza to, że nic podobnego nam się nie przytrafi. System zewnętrznych i wewnętrznych kamer dadzą Ci wgląd w to, co aktualnie dzieje się w domu podczas Twojej nieobecności. Niezastąpione będą również czujniki ruchu, które można zamontować w oknach – wszelkie drgania, a więc próby siłowego dostania się do środka skutkować będą natychmiastowym powiadomieniem.

Światło i zasilanie.

Smart home pozwala Ci kontrolować niemal wszystko, co związane z Twoim domem. Począwszy od termostatu, po zdalne wyłączanie zasilania w gniazdkach, świateł czy sterowanie roletami – wszystko to z poziomu Twojego smartfona i odpowiednich aplikacji mobilnych. Najpewniej wszyscy znamy to uczucie, że po opuszczeniu domu wydaje się nam, że zwyczajnie o czymś zapomnieliśmy – może to być włączone żelazko, światło w przedpokoju czy cokolwiek innego. Dzięki tym inteligentnym rozwiązaniom nie będziesz musiał tracić czasu na powrót lub zamartwiać się w pracy – wystarczy szybki rzut oka na powiązaną z danym systemem aplikacje i ewentualne naprawienie błędu jednym kliknięciem.