Dotychczas w polskich łazienkach królowały wanny, pewnym powiewem nowoczesności stały się prysznice z brodzikami, ale ostatnim krzykiem mody są kabiny prysznicowe walik-in. Nie posiadają one tradycyjnego brodzika, przez co wchodzenie do nich jest niezwykle proste. Nieskomplikowana jest zresztą cała konstrukcja kabiny prysznicowej walk-in. To właściwie panel prysznicowy i ścianka odgradzająca kabinę prysznicową walk-in od reszty łazienki. Nie zwraca uwagi posadzka, która jest taka sama, jak w reszcie łazienki, jednak musi być odpowiednio wyprofilowana, by umożliwiać spływ wody. Prosta konstrukcja kabiny prysznicowej walk-in to same plusy.

Łatwo ją utrzymać w czystości – brak tu zakamarków, w których mógłby gromadzić się bród, trudny przy tym do usunięcia. Kabina prysznicowa walk-in jest także mało podatna na uszkodzenia, gdyż praktycznie nie ma się tam co psuć. Tego typu kabina zajmuje też w łazience mało miejsca (co jest niezwykle istotne w małych łazienkach), a przy tym jest niezwykle przestronna. Wygląda też niezwykle nowocześnie i optycznie powiększa pomieszczenie. Z uwagi na łatwość wchodzenia i wychodzenia, kabiny prysznicowe walk-in doskonale nadają się do osób starszych, które mogą mieć problem z wchodzeniem do wysokich wanien lub brodzików.
Zalety te sprawiają, że kabina prysznicowa walk-in to coraz popularniejsze rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w polskich łazienkach.