Chcąc mieć wymarzone łazienkę musimy zastanowić się jak ona wizualnie ma wyglądać. Większość z nas decyduje się na położenie w toalecie płytek. Mamy w tej chwili ich spory wybór w zależności od tego jaki kolor ich nam pasuje, ale również możemy dobrać ich wielkość, żeby dobrze się prezentowały w tym pomieszczeniu.

Na co patrzeć wybierając płytki do łazienki?

Przy ich wyborze należy kierować się ich wyglądem, ale również powinniśmy sprawdzić parametry techniczne poszczególnych płytek, które nam wpadły w oko. Dobrze jest, aby płytki były antypoślizgowe, przez co zmniejszymy ryzyko poślizgnięcia się na nich. Muszą być one też bezpieczne do użytkowania, dlatego dobrym pomysłem jest kupienie płytek, które mają wzornicze szkliwo zawierające żłobienia lub mogą one być pokryte antypoślizgowym impregnatem. Raczej także należy decydować się na płytki, które są odporniejsze na wszelkie zarysowania lub zabrudzenia. Można się też dowiedzieć jaką nasiąkliwość ma dane podłoże, które chcemy położyć w swojej łazience. Najlepiej, aby wartość  parametru nasiąkliwości w przypadku tego pomieszczenia była mniejsza niż trzy procent. Takie kafelki powinny być także odporne na wszelkie zginanie, przez co przez dłuższy okres czasu będziemy mogli z nich korzystać. W momencie, gdy będą to wysokiej jakości płytki to będzie można je dłużej utrzymać w dobrym stanie. Kiedy ktoś potrzebuje płytek do łazienki to może odwiedzić stronę internetową https://www.banyo.pl/pl/producers/ceramica-limone-1396532312.html, gdzie jest ich spory wybór w różnych wariantach kolorystycznych.

O jakim rozmiarze płytki można położyć w swojej łazience?

Przy wyborze rozmiaru płytek do łazienki trzeba wziąć pod uwagę jej wielkość. Należy je dobrać w ten sposób, aby nie pomniejszały wizualnie wielkość tego pomieszczenia. W łazienkach, które są spore ładnie wyglądaj płytki, które mają rozmiar trochę większy od tego standardowego 30X30. W momencie jednak, gdy nasze pomieszczenie jest dość małe to najlepiej jest zdecydować się na płytki w standardowym rozmiarze lub postawić na jakąś mozaikę. Kupując płytki do łazienki nie należy zapomnieć o tym, że kiedy zdecydujemy się na ich mniejszy rozmiar to będą one trudniejsze do utrzymania w czystości, ponieważ wszelkie zabrudzenia lubią się tworzyć w fugach, a stamtąd jest ich się trudniej pozbyć. Dlatego przed wyborem jaki wzór kafelek powinniśmy podjąć decyzję jaka ma być ich finalna wielkość. Chcemy przecież, aby łazienka dobrze wyglądała, ale także zależy nam na tym, aby była ona wygodna do użytkowania.