Ćwiczyć można wszędzie to prawda. Jednak nie da się ukryć, że najlepiej można skupić się na aktywności fizycznej w zaciszu własnego domu. Tutaj można się odpowiednio skoncentrować na tym, co jest jeszcze do zrobienia. W domu człowiek nie czuje zażenowania ani skrępowania z powodu obecności innych. Nie musi również stać w kolejce, by skorzystać z prysznica czy toalety.

Siłownia w domu- dlaczego warto je mieć?;

Domowa siłownia to doskonała motywacja, by ćwiczyć codziennie, a nie od przypadku do przypadku. Siłownia w domu pozwala też na to, by danego dnia skupić się na wybranej przez siebie partii mięśniowej do ćwiczeń. W zaciszu domowym ćwiczący nie musi czekać, aż dany sprzęt będzie wolny, gdyż ćwiczy w samotności, a to oznacza brak kolejek. Siłownia w domu to również doskonały pretekst, by ściągnąć do siebie osobistego trenera.

Trudno nie zauważyć, że indywidualne zajęcia z trenerem personalnym przynoszą o wiele większe efekty niż zajęcia grupowe. Gdy osób do ćwiczeń jest więcej, trener personalny nie potrafi zająć się wszystkimi tak samo dobrze. Jasne jest, że ktoś z nich zawsze musi być nieco pokrzywdzony. W trakcie domowych, indywidualnych treningów jest całkiem inaczej, bo trener jest cały nasz i tylko nam poświęca swoją uwagę. A jeśli do tego dysponuje odpowiednimi przyrządami do ćwiczeń, pewne jest, iż da nam niezły wycisk.

Co powinno się znaleźć w przydomowej siłowni?

Na pewno atlas i wszelkiego rodzaju sztangi. To podczas dźwigania wspomnianych sztang kształtuje się tężyzna fizyczna. Oczywiście ich ciężar powinien być dobrany do naszych fizycznych możliwości. Gdy będą dla nas za ciężkie, możemy zrobić sobie krzywdę. Natomiast, gdy będą za lekkie- nie będą żadnym wyzwaniem. Siłownia w domu nie może też istnieć bez rowerka stacjonarnego.

To właśnie na nim wykuwa się przecież siłę nóg. One podobnie jak ręce, barki i ramiona muszą być smukłe i umięśnione. Gdyby takie nie były, powstałby istny dysonans optyczny. No, bo jak inaczej opisać mięśniaka na cienkich nóżkach. W domowej siłowni, jeśli pozwala na to metraż- powinien też być orbitrek oraz bieżnia. Nic tak nie wyszczupla brzucha, jak ćwiczenia na tych przyrządach.

Co zrobić, aby nieco zredukować koszty założenia domowej siłowni?

Po pierwsze nie trzeba od razu kupować nowych sprzętów, gdy da się nabyć używane i to w całkiem dobrym stanie technicznym. Po drugie warto polować na moment, w którym są przeceny sprzętów do ćwiczeń, na przykład na serwisach aukcyjnych. Po trzecie czasem zdarza się, że niektóre profesjonalne kluby fitness wyprzedają za pół darmo sprzęt, bo niestety splajtowały. W ostateczności da się zbierać sprzęt od znajomych, którzy już go nie potrzebują lub chcą się go pozbyć, bo zagraca im mieszkanie.