Poznań należy do grona polskich miast, w których funkcjonuje usługa self storage. Jej udział w rodzimym rynku magazynowych systematycznie rośnie. W stolicy Wielkopolski wzbudza ona spore zainteresowanie ze strony szerokiego grona odbiorców, na które składają się osoby prywatne i prowadzące działalność gospodarczą.

Usługa self storage w Poznaniu – na czym ona polega?

Usługa self storage polega na wynajmie magazynów samoobsługowych, których charakterystyczną cechą jest nieduża powierzchnia. O omawianej usłudze często mówi się jako o alternatywie dla najmu hal magazynowych, niemniej trzeba pamiętać, że są dwie różne usługi adresowane do innych odbiorców. Magazyny samoobsługowe zwane też mini przechowalniami znajdują się w większych obiektach specjalnie przystosowanych do usługi najmu.

Magazyn samoobsługowy w Poznaniu – jakie ma zalety?

Magazyny samoobsługowe doskonale sprawdzają się m.in. na czas remontu, przeprowadzki, wyjazdu czy jako przechowalnia mebli. Poznań oferuje w tym zakresie sporo rozwiązań, w związku z czym każdy znajdzie wariant skrojony na miarę konkretnych potrzeb. Oczywiście wynajem magazynu wcale nie musi mieć charakteru doraźnego – można go wynająć również wtedy, kiedy w mieszkaniu lub biurze brakuje miejsca na różne rzeczy. Mini przechowalnie mają powierzchnię już od 1 m kw., a opłaty za usługę nie są wygórowane. Zawartą na czas nieokreślony umowę można wypowiedzieć w dowolnym momencie. Oznacza to dokładnie tyle, że magazyn da się wynająć na dowolny czas – w Kangu Self Storage minimalny okres najmu wynosi 14 dni. Najemcy mają niegraniczony dostęp do magazynów przez całą dobę, przez wszystkie dni w tygodniu.

Magazyn samoobsługowy w Poznaniu – ile to kosztuje?

Przystępne ceny to ogromna zaleta prezentowanej usługi. Stawki obowiązujące w Poznaniu nie odbiegają od stawek ogólnopolskich. Za wynajęcie magazynu o powierzchni 1 m kw. trzeba zapłacić przeciętnie ok. 100 zł netto za miesiąc. Wysokość opłaty zależy od okresu najmu oraz powierzchni i lokalizacji magazynu.